МОРСЬКЕ САФАРІ НА КИТІВ ТА ФОТОСЕСІЯ З ДЕЛЬФІНАМИ

АЗОРСЬКІ ОСТРОВИ

МОРСЬКЕ САФАРІ НА КИТІВ ТА ФОТОСЕСІЯ З ДЕЛЬФІНАМИ

520 403 Фото-мандри

Саме на Азорських островах можна зустріти найбільшу кількість різновидів китів та дельфінів. Разом з нами у вас буде можливість побачити справжніх гігантів та повелителів Атлантичного океану. На власні очі ви переконаєтеся у величі та могутності цих істот. У вас буде можливість побачити та спіймати кита в об’єктив своєї фото-камери. Але якщо вам буде цього замало, на свій страх та ризик, ви зможете спіймати кита за хвоста хвоста, власноруч. Тут ми вас вже не зупинимо!..

На даний момент Азорські острови є одним з найбільших у світі заповідників китоподібних. На островах можна зустріти та побачити більше 20 різновидів китів. Це вражаюча цифра бо в співвідношенні це третя частина популяції від загальної кількості всього виду китів. З величними китами та дружніми дельфінами, загадкові води Атлантичного океану стають ще більш чарівними.

Азорські острови – одне з кращих в світі місць для спостереження за китоподібними. Ми будемо жити в столиці Азорських островів, Пота Делгада, звідси ми будемо виходити в відкритий океан на пошуки китів та дельфінів.

Кращий час року для спостереження за китами.
Спостереження за китами та дельфінами можливе протягом усього року завдяки великій кількості видів, що існують у водах архіпелагу. Азорські острови є домом для безлічі видів китоподібних. Найбільш відомим мешканцем місцевих вод є Кашалот, а також як мінімум 4 види дельфінів, за якими можна спостерігати тут впродовж цілого року. Щороку, в травні тут відбувається приголомшлива подія – уздовж Азор проходять вусаті кити, щоб поласувати планктоном, яким так багаті місцеві води. Травень – найкращий час, щоб побачити трьох найбільших мешканців нашої планети – Синього кита, Финвала та Сейвала. Менш імовірно, але теж можливо зустріти косаток, малих косаток, горбатих китів, гринд і клюворилів. Жодне місце в світі не може похвалитися такою різноманітністю видів китоподібних. В залежності від сезону на островах можна зустріти різні типи китів та дельфінів. Достименно відомо одне, тут завжди є чому дивуватися та відкривати щось нове для себе в знайомстві з величною природи нашої планети.

Що бррати з собою у спостереження за китами?
Звичайно, це фото та відео-камри. Під час спостереження за китами, є моменти, які трапляються лише раз у житті. Тому ці моменти варто зафіксувати! Для тих, хто не звик до човнів, прийом препаратів проти нудоти буде хорошим рішенням, але повірте таке трапляється дуже рідко. Наша порада,  вино та хороший впевнений настрій! Повірте, у вас винекне наоднаразове бажання спіймати кита за хвоста не тільки в об’єктив свєї камери!..

Чи може бути так що ми не побачимо китів?
Таке тапляється дуже рідко. Кити та дельфіни бувають помічені в 98% експедицій, незалежно від пори року. Кількість випадків, коли ви стикаєтеся з цими морськими істотами, настільки високі, що деякі оператори повернуть вам квиток, коли дельфіни або кити не виявляться поміченими.

Безпека.
Всі кити що пропливають через Азорські острови є захищеним видом. Вони заслуговують на особливу увагу, саме тому люди повинні мінімізувати своє втручання в їхню екосистему. Тому спостереження за китами та дельфінами саме в такому вигляді та контексті можна вважати великим привілаєм. Спостерігачі мають дотримуватися всих правил та настанов що будть дані з боку капітана та інструктоа на човні. Спеціально для цього був розроблений кодекс поведінки спостерігачів, його повинен дотримуватися кожен!

П.С.
Океан завжди приносить сюрпризи, і кожен день може виявитися незабутнім. Іноді ми бачимо марлинів, мант, мобула, рибу-місяць, черепах та навить русалок…  В ті дні, коли погода не дозволятиме нам виходити в відкритий океан, ми будемо насолоджуватися приголомшливими видами острова Сан-Мігель,  з його зеленими горами, гарячими джерелами, лазрунимі озерами та стрімкими скелями. Ми пройдемося треками які старанно продумали для вас, по парках, оглядових маршрутах, чайних плантаціях, по вузьких вуличках Понта-Дельгадо, відвідаємо Озера Семи Міст, зустрінемо захід на даху покинутого готелю, пірнемо в нагріті лавою води гарячого океану, пройдемося по парках і скуштуємо вечерю приготовлену в вулкані! Або можливо, ви відправитеся з нами в мандрівку на яхтах, там у нас буде можливість побачити китів теж, дельфінів так точно!

Цікаві факти про китів та дельфінів:

1. Найбільше в світі тварина – Синій кит. Його довжина може досягати до 33 метрів, а вага перевищувати 120 тон.
2. За одну секунду кит вдихає і видихає близько двох тисяч літрів повітря.
3. У всіх вусатих китів самки більші за самців.
4. Одне тільки серце великого Синього кита важить близько тонни – воно найбільше серед тварин, що існують в світі. За своїми розмірами його можна поривняти з легковою автівкою.
5. Кит з’їдає від 150 до 230 кілограмів риби в день.
6. Кити, як і люди, годують своїх дитинчат молоком з молочних залоз, звідси і назва – ссавці.
7. Дитинча кита кожен день додає в масі близько 100 кг, випиваючи близько 380 л молока за добу.
8. Зовні кити і дельфіни походять на великих риб, проте дихають вони не зябрами, а легкими.
9. Китоподібні можуть перебувати у воді до 40 хвилин, а кашалоти – до 1.5 годин.
10. Під час видихання, у великих китів повітря виштовхується з такою силою, що гучний звук фонтану буде чутно навіть на великій відстані при тихій спокійній погоді.
11. У китоподібних майже відсутнє відчуття запаху. Дотик, на відміну від нюху, розвинене дуже добре. Однак, найголовніший шлях передачі інформації для китів – це слух. Особливо гострий слух у зубастих китів.
12. Кити співають. Так-так, звуки, через які вони спілкуються, нагадують по своїй мелодійності людське спів. Найкоротша «арія» триває 6 хвилин, найдовша – близько 30 хвилин.
13. Дослідники підозрюють, що дельфіни також можуть використовувати свої «вокальні дані» не тільки для ехолокації, а й щоб оглушити або паралізувати жертву під час полювання.
14. Кашалоти вважаються досить небезпечними китами. У пораненого стані вони здатні потопити ціле китобійне судно.
15. Зуби у кашалотів, найчастіше, знаходяться тільки на нижній щелепі. У самок кашалота зубів завжди менше, ніж у самців.
16. Кашалоти ростуть все життя, зазвичай самці майже вдвічі більші за самок.
17. Через те, що китам, як і дельфінам, необхідно зрідка підніматися на поверхню для дихання, одна половиеа їхнього мозку може спити а інша працвати.
18. У співвідношенні розміру тіла і мозку, дельфін має набагато більший мозок , ніж у шимпанзе. Мозок дорослого представника важить близько 1 кг 700 г, при тому, що у людини він важить 1кг200г. Крім того, у дельфіна в два рази більше звивин.
19. За останніми даними науки, дельфіни мають величезний словниковий запас – до 14.000 звуків різних сигналів, а також мають самосвідомість і співчуттям, щоб допомогти людям.
20. Дельфіни розрізняють один одного по «іменах», які у них є ще при народженні. Експерименти довели, що на записаний звук, сигналізувати ім’я, відгукувався один і той же дельфін.
21. Кити і дельфіни здатні грати один з одним.
22. Дельфіни, як правило, не живуть на самоті. Вони мають складну соціальну структуру, і широкий діапазон емоцій, в тому числі почуття гумору.
23. Акули, якими б вони хижими були, намагаються уникати суспільства дельфінів.
24. Єдиний відомий на планеті горбатий кит альбінос був помічений біля Австралії.
25. Дельфіни простим спілкуванням і іграми допомагають вилікується дітям з синдромом ДЦП та аутизмом. Дельфіни прекрасно розуміють стан хворих на аутизм, і їм вдається достукатися до їхньої свідомості. Такий метод лікування називається дельфінотерапія.
26. У дельфінів іноді зустрічаються масові самогубства. Це обумовлено тим, що дельфіни добре відчувають магнітне поле землі, і іноді їх «датчик» дає збій і вони збиваються зі свого маршруту і викидаються на берег.
27. Існують бойові дельфіни. Їх використовують у військових цілях і навчають виявляти підводні міни, рятувати моряків після знищення їх корабля і навіть, за непідтвердженими даними, знищувати підводні човни методом «камікадзе».
28. Вчені, які вивчають дельфінів, помітили цікавий факт: дельфіни-самці дарують своїм потенційним партнеркам подарунки у вигляді «букетів» водоростей.
29. І насамкінець, цікавий факт, дельфіни займаються кохянням за для задоволення а не тільки продовження роду.