“ДОРОГА ДО РАЮ“ АБО ТРЕК ЯКИЙ ВИ ЗАПАМ’ЯТАЄТЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Азорські острови

“ДОРОГА ДО РАЮ“ АБО ТРЕК ЯКИЙ ВИ ЗАПАМ’ЯТАЄТЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ

520 403 Фото-мандри

 

 

00 км. від континентальної Європи. Острови були сформовані внаслідок вулканічної діяльності посеред Атлантики, між континентами Європи та Америки. Азори неодноразово потрапляють в міжнародні рейтинги як краще місце для екотуризму серед таких знаних видань як National Geographic, Forbs, Daily Telegraph та багато інших. Цікавий та перевіриний нами факт,на островах загальна кількість корів перевищує загальну кількість людей, саме тому це і є прекрасне місце для відпочінку!..

Всі дев’ять островів Азорського архіпелагу мають вулканічне походження і розташовані в Північній Атлантиці, розкидані по 600-кілометровій ділянці океану від Санта-Марія до Корво, приблизно між 37 ° і 40 ° північної широти і 25 ° і 31 ° західної довготи . За даними 2011 року, 246 772 людини живуть на цій території острова, що охоплює 2 325 кв. Км, віддаляючи 1600 км від материкової Європи (Португалія) і 2454 км від північноамериканського континенту (Канада).

Острови архіпелагу розділені на три географічні групи: Східну групу, до складу якої входять Санта-Марія і Сан-Мігель, Центральна група, включаючи Терсейру, Грасіозу, Сан-Хорхе, Піко і Файал, а також Західну групу, що складається з Корво і Флореса. Азорські острови, разом з архіпелагами Мадейри, Канарських островів і Кабо-Верде, складають біогеографічний регіон Макаронезії, що означає “щасливі острови” для тих, хто живе там і відвідує їх.

ІСТОРИЧНІ ВІДОМОСТІ:

В області легенд, деякі асоціюють Азорські острови з Атлантидою, міфічним королівством острова, процитованим Платоном. Що стосується історії, посилання на дев’ять островів Атлантичного океану, розташовані приблизно в положенні Азорських островів, можна знайти в книгах і картах з 14 століття. Однак саме з Португальськими морськими відкриттями, очолюваними князем Інфанті Д. Енріке, Азорські острови були визначені на карті Європи. Невідомо, чи був першим мореплавцем, що дійшов до архіпелагу, Діогу де Сілвеш у 1427 році або Гонсало Вельхо Кабрал у 1431 році. Походження назви Азорські також є спірним, оскільки існують різні теорії. Найбільш поширені асоціації з позначенням спільних канюків, знайдених на островах, які помилялися як інша хижа птах: північний яструб (açor). Тепер визнано, що саме князь Інфант Д. Енріке підбурював поселення островів. Спочатку від 1431 до 1432 р. Були відправлені тварини, а з 1439 р. Почали прибувати поселенці.

З цієї дати поселення продовжувалося протягом 15-го століття (західні та центральні групи) і 16-го століття (Західна група). Євреї, маври, фламандці, Дженовезе, англійці, французи і африканські раби прийшли разом з португальцями з материка, щоб зіткнутися з труднощами такого завдання.

Це епопея почала формувати людей, які протягом століть були здатні протистояти виверженням вулканів, ізоляції, вторгненням піратів, політичним війнам і інвазійним хворобам. Хоробрість азорського народу була підтверджена, коли вони протистояли іспанському пануванню під час кризи спадкоємства 1580 року, і коли вони підтримували ліберальний рух під час громадянської війни (1828-1834). Протягом 20-го століття ця хоробрість була знову очевидна під час ери полювання на китів, коли чоловіки ходили в море маленькими дерев’яними судами, готовими протистояти, у нескінченному синьому морі, гігантських кашалотів.

ПРИРОДА СПАДЩИНА:

ГЕОЛОГІЯ.
Розташований в зоні контакту між євроазіатськими, американськими і африканськими тектонічними плитами, Азорський архіпелаг має вулканічне походження. Протягом тисячоліть виверження і землетруси формували землю з загальною характеристикою: відміткою вулканів. Але у кожного з островів своя ідентичність. Скам’янілості Санта-Марія, озера Сан-Мігель, печери Терсейра, шишки Грасіоса, факети Сан-Хорхе, гора Піко, вулкан Капеліньхос Файал, водоспади Флорес і Кальдеріа Корво безпомилкові особливості. Щоб подорожувати по Азорських островах, потрібно дізнатися дев’ять островів, де генетичний код генерується профілями, які відрізняються один від одного.

НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.
Довгі списки природних парків, територій охоронюваного ландшафту, охоронюваних видів тварин і рослин, лісових заповідників, географічного ландшафту та об’єктів з геологічним інтересом гарантують збереження безцінного природного спадку. Як форма компенсації за всі ці зусилля, Азорські острови вважаються заповідником біорізноманіття та географічного різноманіття та одним з найкращих місць для туризму в природі.

ФЛОРА.
Перші поселенці Азорських островів знайшли серед десятків інших ендемічних видів, Азорські ялівці, вереси, Азорські верески і коліки, які до цих пір переважають на островах Азорських островів. Протягом століть рука людини формувала ландшафт. Оскільки клімат м’який, дерева, такі як японський кедр, араукарія і похутукава, стали важливою частиною типового ландшафту Азорських островів, наповнених блакитними і рожевими кольорами гортензій.

ФАУНА.
Архіпелаг є природним середовищем існування видів птахів, таких як звичайні мисливці, річки Кори, крячка, голуби і дрозд. У горах Серра-да-Тронкейра, на острові Сан-Мігель, Агорський Снігур (локально відомий як приоло) є захищеним видом, що враховує його рідкість. Небо Азорських островів є батьківщиною єдиного ссавця, що є ендемічним для островів: Азорської лави. Різні інші мігруючі птахи обирають Азорський грунт для відпочинку під час своїх тривалих міжконтинентальних подорожей.

У Атлантичному океані життя розмножується більш ніж двома десятками видів дельфінів і китів, які населяють або перетинають моря Азорських островів. Є багато колоній молюсків, ракоподібних і риб, що завершує надзвичайне морське різноманіття регіону.

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА:

Азорські острови прагнули утвердитися як острови якості і досконалості, де те, що є справжнім і унікальним, відзначає різницю і нав’язує себе в глобалізованому світі, сприяючи розвитку природної і культурної спадщини регіону. Важливим визнанням ЮНЕСКО є історичний центр Ангра-ду-Героїзму та ландшафту культури виноградників Піко-Айленд як об’єктів світової спадщини, а також класифікація островів Грасіоза, Флорес і Корво як біосферні заповідники.

В інших районах архіпелаг виділяється як головне туристичне місце, яке поважає екологічні та соціально-культурні цінності. Це засвідчили різні ініціативи, національні та міжнародні нагороди, які включають вибір озера Сете-Сідадес та Піко-вулканічного ландшафту як природних чудес Португалії, а також відмінність “другого найкращих островів у світі з точки зору сталого туризм », де поряд з доброзичливістю людей, успішно зберігається охорона довкілля та гармонійний розвиток туризму. Геопарк Азорські острови приєднався до Європейської мережі та Глобальної мережі геопарків у березні 2013 року за підтримки ЮНЕСКО.

АРХІТЕКТУРА
Архітектура є однією з головних речей побачити у Azores. Що стосується церков, монастирів, садибних будинків і сільських будинків, що розкинулися по всьому архіпелагу, то між їхніми білими стінами і чорним базальтом, ігнімбрітом і трахітною камерою контраст кольорів. Вітряні млини та водяні млини, балкони з кованого заліза, печі та димоходи, вулиці, алеї та провулки, будинки з темними кам’яними стінами – це інші елементи, які роблять кожний острів настільки типовим. Angra do Heroіsmo, в Терсейрі, є спеціальним сховищем архітектурної ідентичності Азорських островів, не кажучи вже про несподівані кольори веселки фасадів деяких будівель.
КУЛЬТУРА
Якщо ви шукаєте, що побачити на Азорських островах, то в музеях Азорії зберігаються різноманітні етнографічні колекції, які відображають історію, глибоко пов’язану з землею, тваринництвом, ремеслами і рибальством. Мисливство китів було найбільш інтенсивним на островах Піко і Файал, відповідно до об’єктів і розповідей епохи, наповненої мужніми чоловіками. Різні музейні кімнати присвячені колекціям релігійних артефактів, але більшість творів зберігається в церквах.

Протягом століть народ Азорії демонстрував дуже політичну совість, яка допомагала формувати першого президента Португальської Республіки Мануеля де Арріаги і його наступника Теофіло Браги. Місцеві традиції соціальної активності були підкріплені літературними та поетичними творами, з деякими ліричними тонами, як у роботах Антеро де Кенталя, Віторіно Немесіо та Наталії Корреї. В інших мистецьких сферах виділяються твори Домінгоса Ребело і Канто да Майя.

ФЕСТИВАЛІ  ТА РОЗВАГИ:

Вираз «природа навколо вас» може бути використаний для опису регіону Азорських островів. Архіпелаг пропонує незрівнянні умови для туризму в природі завдяки своїй унікальній природної спадщини, яка вплинула на побудовану і культурну спадщину, яка сповнена особливих особливостей. Ця спадщина була збережена і класифікована і включає морське біорізноманіття, флору і фауну, вулканічні печери і геоландшафи, парки природи і ботанічні сади, а також природні ресурси, що ексклюзивні для кожного острова. Все це біорізноманіття, разом з традиційними містами та селами островів, є неперевершеними можливостями для туризму в природі.

Приклади якості та багатства, які чекають на вивчення, включають тематичні туристичні маршрути (наприклад, на основі вина, вулканів і курортів), численні траси, вирубані вздовж захоплюючих природних ландшафтів, дайвінг і фантастичні поля для гольфу з видом на море і гори. Ідеальне місце, щоб насолодитися неперевершеним досвідом у природній обстановці, Азорські острови також можуть приймати інші заходи, які не можна упустити, наприклад, геокешінг, спостереження за китами, спостереження за птахами, підводне плавання, походи і каньонінг.

Часті землетруси і виверження вулканів, що відбувалися протягом століть на Азорських островах, були відповідальними за деякі релігійні традиції, які досі тривають з великим запалом. Під час Великого посту, паломники Romeiros (пілігрими) ходять по острову Сан-Мігель в традиціях, що датуються 16-м століттям. У той час жителі молилися про божественну допомогу, щоб заспокоїти гнів Природи. Для людей, щоб висловити свою вдячність за божественне втручання, ці паломництва тривали протягом століть.

Найбільш етнографічним аспектом Азорських островів є культ Святого Духа, який відбувається з травня по вересень навколо маленьких каплиць, локально відомих як імперії. Католицький дух архіпелагу поширюється і на інші свята, наприклад, на свята Сенхора Санто-Крісто-дус-Мілаґрес на острові Сан-Мігель, або навіть на ті, що святкують святого покровителя кожної парафії. Часто релігійні свята пов’язані з непристойною діяльністю, наприклад, святкуванням Сан-Жоао, відомого як Санчоанінас, на острові Терсейра. Програми урочистостей можуть включати танці, паради, концерти, морські спортивні заходи, культурні заходи, ярмарки їжі, ремісничі виставки і навіть кориди.

Карнавал інтенсивно відзначається на всіх островах, що є піком святкового духу азорців. Музика і танці також є частиною святкового острівного духу Азорських островів і майже кожна парафія має свій власний духовий оркестр. Cantigas ao desafio, пісні, в яких співак викликає відповідь від іншого співака, поширює радість серед слухачів, а народні та народні танцювальні групи оживляють свята, які тривають протягом усього літа.

До цих старих традицій азорські народи додавали сучасні події, які святкують минуле, але поглядають у майбутнє, наприклад, Semana do Mar (Тиждень моря) на острові Фаяль, Феста дос Балеірос (фестиваль китобоїв) на острові Піко , фестиваль Марі де Агосто (August Tide) на острові Санта-Марія, Семана Культурний Дас Велас (Velas Cultural week) на острові Сан-Хорхе, і Феста-ду-Емігранте (Фестиваль емігрантів) на острові Флорес. Ці події є найпопулярнішими на весь фестивальний календар.

ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ ОСТРОВИТЯН:

ЇЖА ТА НАПОЇ
Незважаючи на деякі смаки на азорську кухню, рецепти кожного острова мають власний відбиток. Тому під час відпустки Ви зможете відвідати всі нюанси Азорських островів через гастрономічний тур.

РИБА ТА МОРЕПРОДУКТИ
Риби, такі як тунець, скумбрія блакитного Джека, скумбрія гола, риба, червона porgy і риба-меч зазвичай подаються. Свіжість панує на грилі, рагу, печеня або в рибних бульонах. Є омари, середземноморські омари з тапочками, краби, павуки-краби і раковини. Вареники подаються на грилі, з соусом Molho Afonso або готуються в рисі або пюре. Острів Сан-Хорхе – єдиний острів, який пропонує молюски.

М’ЯСО
Азорська яловичина користується захищеним географічним зазначенням, з неї готуються деякі страви, такі як алькатра (крупа) з острова Терсейра, варена яловичина і стейки з регіональним смаком. Шкварки з соусом з печінки та ковбаси повинні бути, хоча лінгвіса може бути основним блюдом, якщо подається з коренем таро, а кров’яний пудинг закуска, якщо доповнюється ананасом.

СПЕЦІАЛЬНІ СТРАВИ
Cozido das Furnas, приготований з різними м’ясами та овочами, готується геотермальним теплом у горщику, що знаходиться під землею. Деякі делікатеси часто зустрічаються під час свята Святого Духа, таких як Сопа-ду-Еспіріту-Санто (Суп Святого Духа) і Масса-Совада (португальський солодкий хліб). Хліб, відомий як bolos lêvedos, типовий для Furnas, подається в будь-який час протягом усього року.

СИР
Сир Queijo de São Jorge знаходиться на вершині списку смачних молочних продуктів, а досвідчені руки і час дозрівання є секретом для безлічі смаків і текстур. Все починається зі свіжого сиру, який подається з пиццею та терра. Коли сир подають на десерт, його можна доповнити бананами або томатним джемом з лушпиння (томатний лушпиння відомий своїм екзотичним і ароматним смаком).

ФРУКТИ
На додаток до бананів і яблук, азорський клімат сприяє екзотичним фруктам, таким як полунична гуава і черімоя. Ананаси і маракуйя Сан-Мігеля заслужили право носити печатку деномінації захищеного походження.

ТІСТЕЧКА “PASTRIES”
Тістечка, чиє походження можна простежити до монастирів, виділяється серед тортів і солодощів, характерних для кожного острова, і є приємним сюрпризом з огляду на їх імена та аромати.

НАПОЇ
Вино виробляється на островах Піко, Грасіоза і Терсейра, але тепер з різних сортів винограду і доповнює колись відоме вино вердель. Пиво, безалкогольні напої, укріплене вино, фруктовий лікер і бренді доповнюють різноманітну пропозицію. Чай висаджують на острові Сан-Мігель, додаючи іншим екзотичним смаком задоволення азорської кухні.